nauka śpiewu i treningi wokalne

Karolina Ćwil grająca na pianinie

Wszyscy mamy głos. Wszyscy możemy śpiewać. Jako znawczyni tajników ludzkiego głosu, uważam nawet, że powinniśmy! Niezależnie od wieku, doświadczenia i poziomu zaawansowania. Pomogę Ci lepiej poznać, zrozumieć i rozwinąć Twój wyjątkowy instrument.

Nauczę Cię technik, dzięki którym zapanujesz nad głosem i zaczniesz czerpać z niego maksimum przyjemności i satysfakcji.

moja oferta

Indywidualne lekcje śpiewu w Gliwicach

Zajęcia dostosowuję do poziomu zaawansowania i wieku wokalistów. Uczę zarówno dorosłych, jak i dzieci w wieku szkolnym.

Indywidualne lekcje śpiewu ONLINE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom moich podopiecznych, przełamuję bariery przestrzenne i udzielam lekcji śpiewu również przez internet.

Warsztaty wokalne dla grup

Zajęcia dostosowuję do oczekiwań grupy. Oferuję m.in. improwizację wokalną (circle songs) oraz songwriting – komponowanie piosenek bez umiejętności gry na instrumencie.

Treningi wokalne dla zespołów muzycznych i grup teatralnych

Przygotowanie wokalne śpiewających aktorów i zespołów muzycznych. O moich dotychczasowych projektach przeczytasz w zakładce "projekty muzyczne".

Karolina grająca na fortepianie

Twój cel

W zależności od celu, który chcesz osiągnąć, podczas zajęć indywidualnych popracujemy nad
higieną pracy głosu
poprawą techniki wokalnej
poszerzeniem skali głosu
improwizacją wokalną
rehabilitacją głosu
dykcją
odnalezieniem własnego stylu
tworzeniem autorskich utworów
rozwojem muzykalności
pokonaniem tremy i barier psychologicznych
prezentacją na scenie
odpowiednim przygotowaniem do konkursów i egzaminów wstępnych na Akademie Muzyczne
Karolina Ćwil granąca na pianinie

Dlaczego ja?

Wiem, jak to jest bardzo chcieć, a nie być w stanie. Doskonale pamiętam moje pierwsze profesjonalne treningi wokalne i to, jak bardzo zmieniły moje podejście do śpiewu i pracy z głosem. Po raz pierwszy zdałam sobie wtedy sprawę z tego, jak potężnym i wspaniałym instrumentem jest ludzki głos. Teraz to ja, z ogromna radością, przekazuję zdobytą wiedzę moim podopiecznym.

Moją pasją jest zgłębianie tajników ludzkiego głosu. Swoją wiedzę czerpię z wielu źródeł, aby móc jak najlepiej i jak najszybciej zdiagnozować wokalistę i pomóc mu w osiągnięciu celu. Jestem profesjonalną trenerką wokalną, członkinią amerykańskiego stowarzyszenia nauczycieli śpiewu International Voice Teachers of Mix oraz stowarzyszenia Mix.

Swój głos i technikę szkoliłam głównie pod okiem Dominiki Płonki. Stylistycznie, pod kątem jazzu i muzyki rozrywkowej miałam przyjemność pracować z Beatą Przybytek podczas studiów na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Wybrane szkolenia, kursy i seminaria naukowe

Pedagogika wokalna XXI w.   Paulina Kujawska, Dominika Płonka, Piotr Markowski

Flow Phonation   Dominika Płonka

Flow Phonation Masterclass   Magdalena Sekuła-Lemberg

Praktyczne użycie trójkąta samogłoskowego w nauczaniu śpiewu rozrywkowego   Rocío Guitard

Logopedia dla nauczycieli śpiewu   Barbara Sambor

 • Zastosowanie metody Mix Singing w praktyce (Dean Kaelin)
 • Ekstremalne techniki wokalne (Enrico di Lorenzo)
 • Twang, czyli w czym może pomóc język (Sissy Handler)
 • Broadway Training Intense (Mary Ann Kehler)
 • Higiena pracy nauczyciela śpiewu (Agata Piśko)
 • Flow Phonation (Magdalena Sekuła-Lemberg)
 • Improwizacja wokalna (Sandrina Sedona)
 • Praca z głosem dziecięcym – metoda Aleny Tichej (Monika Kolasa-Hladikova)
 • Ultimate Vocal Voyage contra Vocal Workout of the day
 • Praca nad techniką, a trening wokalny (Daniel Zangger Borch)
 • Cykl warsztatów z improwizacji wokalnej podczas Voicingers 2018 (Anna Gadt, Edilson Sanchez, Manu Domergue, Andras Des, Grzegorz Karnas, Beata Przybytek)
 • Praca z uczniem nad interpretacją utworu: emocje i ruch w piosence (Aleksander Kopański)
 • Ekspresja w improwizacji grupowej (Sandrina Sedona)
 • Słowo-ekspresja-głos (Magdalena Kizinkiewicz i Magdalena Sekuła-Lemberg)
 • Ekstremalne formy ekspresji u wokalisty: Belting (Melisa Cross)
 • Ekspresja interpretacji, a puls utworu na przykładzie różnych gatunków muzycznych (Anna Serafinska)
 • Muzyczna płynność (Roger Treece)
 • Akustyka i psychoakustyka głosu i słuchu (prof. Kenneth Bozeman
 • Funkcjonalne szkolenie nauczycielskie (Hubert Noé)
 • Stres tkankowy w zmianach przeciążeniowych (Dominik Maślanka)
 • Psychogenne zaburzenia głosu (dr Marta Grotthus)
 • Głos jako przestrzeń akustyczno-fizjologiczna (ks. prof. dr hab. Zdzisław Madej)
 • Prześpiewać zmianę. Głosy kobiece podczas menopauzy i w średnim wieku” (Joanne Bozeman)
 • Rejestry akustyczne i niezbędne migracje somatosensoryczne w obrębie skali głosu (prof. Kenneth Bozeman)
 • Wpływ choroby refluksowej na głos u wokalistów (Sylwia Blyszczek-Wasilewska)
 • Oddech, ruch, dźwięk – funkcje fizjologiczne jamy ustnej a fizjologia tworzenia głosu (Ewelina Mendala-Kwoczek)
 • Vademecum wokalisty. Najważniejsze zasady śpiewu (Hubert Noé)
 • Ocena traktu głosowego z wykorzystaniem real-time MRI (dr Barbara Sambor)
 • Szkolenie trenerskie (Krzysztof Wojciechowski)
 • Pedagogika wokalna XXI w. (Paulina Kujawska, Dominika Płonka, Piotr Markowski)

Jesteś zainteresowany moją ofertą? Zapraszam do kontaktu!

opinie

Praca z Karoliną jest jak dobry, głęboki oddech. Czuję, że zawsze słucha moich potrzeb. Płynnie rozwiązuje moje wokalne wątpliwości i problemu głosowe. Praca z Karoliną daje mi powód do marzeń.

Barbara Bajor -

opinie

Z Karoliną współpracuję od ponad pięciu lat. Przedmiotem naszej współpracy były zarówno projekty małe i duże, typowo zarobkowe, jak i artystyczne. Na podstawie tych doświadczeń o Karolinie mogę wypowiadać się w samych pozytywach. Ważną sprawą we współpracy z Karoliną jest świeżość i poczucie możliwości rozwoju. Niezależnie od tego jak daleko sięga dany projekt, widać, że nie jest to jeszcze koniec jej planów. Jest ambitna, otwarta na przyjmowanie konstruktywnej krytyki i bardzo sympatyczna.

Adam Janulek -

opinie

Jestem nauczycielką języka angielskiego i na co dzień pracuję głosem. Nauka emisji wydała mi się bardzo ważna, ale dlaczego akurat śpiew? Nigdy nie jest za późno, aby spełnić marzenia! Teraz, po czterech miesiącach nauki, jestem pewna, że to była doskonała decyzja. Profesjonalizm Pani Karoliny, jej cierpliwość, serdeczny uśmiech i wrażliwość, zachęcają mnie do pracy nad sobą oraz inspirują do stawiania sobie coraz trudniejszych wyzwań.

Jola Skurczyńska -

opinie

U Karoliny uczę się śpiewu od kilku miesięcy. Podoba mi się, że jako prowadząca nie trzyma się sztywnego programu, ale raczej wplata to, co istotne i co jest podstawą jej nauczania, w moje potrzeby (i kawałki...). Podczas lekcji mam poczucie swobody, jednocześnie Karolina jasno przekazuje punkty krytyczne lub te elementy, na których chce i powinienem pracować. Polecam serdecznie.

Jan Opielka -

opinie

Po każdym spotkaniu z Panią Karoliną odczuwam duży postęp, luz i pewność siebie. Poza samą pracą nad utworami zaczęłam studiować podstawy teorii muzyki i improwizacji. Nauczyłam się, jak otworzyć swój głos oraz jak czuć się komfortowo śpiewając przeróżne dźwięki. Nasze spotkanie wiele dla mnie znaczą i są dla mnie czymś w rodzaju terapii muzycznej i miejsca, w którym mogę czuć się dobrze i realizować się w tym, co kocham.

Zuzia Bednorz (15 lat) -

opinie

Karolina to profesjonalistka w każdym calu. W każdym słowie śpiewanej piosenki czy ćwiczenia potrafi wyłapać błędy, z których początkujący wokalista nie zdaje sobie sprawy. Wie nawet jak mam ułożony język, kiedy ja sam nie mam o tym pojęcia! Wszystkie błędy są bez przerwy korygowane przez co z tygodnia na tydzień , z miesiąca na miesiąc śpiewam o wiele swobodniej i próbuję śpiewać utwory o których kilka miesięcy temu jeszcze mi się nie śniło.

Jacek Cwen -

opinie

Kiciabe to niesamowicie interesująca postać. Kobieta kameleon. Miałam przyjemność poznać ją zarówno z perspektywy podopiecznej, podczas indywidualnych treningów wokalnych, jak i później, w życiu prywatnym i muszę przyznać, że jest dla mnie inspiracją na obu płaszczyznach. Jej niezwykłe poczucie rytmu, znawstwo stylów alternatywnych, łatwość w improwizacji i sztuka wokalna, to umiejętności, które zdecydowanie wyróżniają ją na polskiej scenie muzycznej. Born to shine.

Michelle Antonik -

opinie

Byłem uczniem pani Karoliny przez 1 rok. Bardzo mi się podobały jej zajęcia. Nauczyła mnie wielu ciekawych rzeczy, pomagała w wyborze piosenek do konkursów jak również w znalezieniu podkładu w odpowiedniej tonacji do mojego głosu. Na zajęciach było wesoło i przyjemnie. Gorąco polecam.

Daniel D. (11 lat) -

opinie

Zajęcia z Karoliną to czysta przyjemność. Każda lekcja to indywidualne podejście do potrzeb ucznia. Karolina tłumaczy problemy wokalna, a dodatkowo, co najważniejsze nie ocenia, nie porównuje i nie krytykuje i jest cierpliwa. Wróżę jej wiele sukcesów.

Monika Podleśna -

opinie

„Mam ogromną przyjemność pracować z Karoliną zarówno na zajęciach indywidualnych jak i przy tworzeniu spektakli, w większej grupie. Karolina jest niezwykle profesjonalna, zawsze skrupulatnie przygotowana, a jednocześnie ciepła i cierpliwa. Cenię jej indywidualne podejście i zaangażowanie. Bardzo szybko "prześwietliła" wszystkie moje problemy związane z głosem i równie szybko znalazła na nie rozwiązanie. Praca z nią przynosi mi wiele satysfakcji.

Anna Moś -

opinie

Zajęcia z Panią Karoliną to sama przyjemność. Lekcje są twórcze i rozwijające. Czuje się na nich komfortowo i nie boję się nowych wyzwań. Dzięki Pani Karolinie śpiewam coraz lepiej i dojrzalej. Oprócz tego, że jest super trenerem wokalnym, jest też wspaniałym człowiekiem. Wspiera mnie w moich pomysłach i pozwala je realizować. Z pomocą Pani Karoliny napisałam swoją pierwszą piosenkę, a mam dopiero 10 lat. Bardzo dziękuję!

Zosia K. (10 lat) -

opinie

Bardzo polecam lekcje wokalu z Karoliną. Dzięki indywidualnemu podejściu i wyzwaniom na lekcjach, przełamałam pewne bariery w głowie i otworzyłam się na improwizacje. Śpiewanie sprawiało mi coraz więcej frajdy z każdą lekcją, bo z pomocą Karoliny zaczęłam odkrywać siebie i szukać swojego sposobu śpiewania. Zajęcia bardzo mnie zainspirowały i popchnęły do dalszego rozwoju wokalu, za co jestem jej bardzo wdzięczna.

Zuzanna Dańczak -

opinie

Pracowałem z Panią Karoliną przy spektaklu „Przygody Tomka Sawyera”. Jej praca z aktorami była bardzo odpowiedzialnym zadaniem zarówno wobec samych aktorów, jak i wobec autora muzyki. Mogę mówić o niej w samych superlatywach, ponieważ wykazała się nie tylko ogromnym profesjonalizmem, ale również znawstwem sztuki wokalnej - zapewne dlatego, że sama jest znakomitą wokalistką, a dodatkowo wkłada serce w to co robi. Zarówno ja, jak i aktorzy i zadowolony autor muzyki, serdecznie dziękujemy za współpracę.

Krzysztof Materna -
Close