projekty muzyczne

Karolina Ćwil, wokalistka o blond wlosach. Ubrana w czarną koszulką na ramiączkach i czarne spodnie

Scena i jej kulisy to miejsca, w których już od najmłodszych lat czuję się jak ryba w wodzie.

na scenie / kiciabe.

Moją przygodę ze sceną estradową rozpoczęłam jako nastolatka biorąc udział w licznych konkursach wokalnych. Od 2009 roku regularnie występowałam w roli wokalistki i konferansjerki na różnego rodzaju wydarzeniach. W 2013 roku, będąc w szkole średniej zdobyłam grand prix na ogólnopolskim festiwalu „Niezapominajka– Grechuta”.

Od 2015 roku wraz ze wspaniałym gitarzystą, Adamem Janulkiem, występuję w wokalno-gitarowym duecie wykonując mniej i bardziej znane standardy jazzowe oraz współczesną muzykę rozrywkową, o niebanalnej linii melodycznej i tekście. Na początku 2020 roku nasz skład poszerzył się o kontrabas (Alan Kapołka) i perkusję (Piotr Kucharz), dając początek kwartetowi jazzowemu.

W listopadzie 2020 roku premierę miała piosenka Krystiana San „No Winners no Losers” (autorka tekstu i współautorka muzyki). Teledysk z moim udziałem możesz zobaczyć tutaj.

W grudniu 2020 roku swoją premierę miał również album Krystiana Migocza i Józef Skrzeka pt. „Sny Powstańców”, na którym wykonałam 3 utwory: „Biją się powstańcy”, „Czemu płaczesz” oraz „Poszli wszyscy na powstanie”.

Aktualnie zbieram materiał na pierwszą autorską płytę.

Karolina w zamyśleniu opierająca się o poręcz na sali baletowej

za kulisami / karolina ćwil

Poza treningami wokalnymi dla solistów i warsztatami dla grup /add link to the vocal training section/, od 2019 roku mam przyjemność pracować w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Moim zadaniem jest wokalne przygotowanie aktorów występujących w spektaklach muzycznych. Praca ta przebiega wielopłaszczyznowo i polega na m.in. uwzględnianiu artystycznych wizji zarówno kompozytora utworów, jak i reżysera spektaklu, zaawansowania układu choreograficznego oraz wokalnych predyspozycji aktorów.

W każdym z projektów pracuję z grupą zawodowych aktorów (grupowo oraz/lub indywidualnie) pomagając im opanować poszczególne partie wokalne (solowe i wielogłosowe). Spektakle nad którymi dotychczas miałam przyjemność pracować to: Tuwim dla dzieci  i Tuwim dla dorosłych w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego oraz Przygody Tomka Sawyera w reżyserii Krzysztofa Materny.

Treningów wokalnych udzielam również zespołom muzycznym. W 2018 roku miałam okazję prowadzić i przygotowywać do koncertów aż trzy grupy wokalne: kobiecy zespół Refonika, zespół dziecięcy oraz zespół mieszany (który nadal mam przyjemność prowadzić).

Czatno/biała fotografia przedstawiająca Karolinę Ćwil idącą ulicą. Włosy zaplecione w warkocze, którki, biały top

Jesteś zainteresowany moją ofertą? Zapraszam do kontaktu!

Close